BLOGGENEL KONULAR

İş Kurmak İstiyorum, Ne İşi Yapmalıyım?

İş Kurmak İstiyorum? Hangi İşi kurmak istediğime karar veremedim? İş fikirleri nelerdir? Sizler için hazırladığımız bu yazımız umarım faydalı olacaktır. İş kurmak isteyenler ve kendi işinin sahibi olmak isteyenler iyi bir araştırma yapması gerekiyor. İş kurmak, kendi işinin patronu olmak herkesin hayalidir. Sizde bir iş kurmak istiyorsanız yeterli bir sermayenizin olması gerekiyor. Çok büyük sermayeler olmasa da 10.000 TL ile 200.000 TL arasında bir iş yeri kendinize kurabilirsiniz. Eğer size vereceğimiz iş fikirleri dışında başka fikirleriniz varsa aşağıdaki yorumlar kısmında bize belirtebilirsiniz.

Kendi İşini Kurmak İsteyenler

Vatandaşlarımızın en büyük hayallerinden birisi kendi işini kurmaktır. Sizde kendi işinizi kurabilir ve kendi patronunuz olabilirsiniz. Vatandaşların en çok araştırma yaptıkları konulardan birisi iş kurmak için ne iş yapmalıyım olmuştur. Eğer iş kuracaksanız ve belirli bir sermayeniz yoksa devlet destekli KOSGEB kredilerini alabilirsiniz. Devlet Destekli İş Yeri Açma Kredisi adlı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir iş yeri sahibi olmak istiyorsanız küçük düşünmemenizi öneririz. Ayrıca iyi bir girişimci olmanız gerekiyor. Yapacağınız işi iyi araştırmalı ve kime hitap edeceğinizi önceden bilmeniz gerekiyor. Teknolojinin gelişmesi ile bildiğiniz gibi artık yapacağınız iş için sosyal medya çok önemli olmuştur. Eğer bir ürün pazarlayacaksanız sosyal medya hesaplarından da satış yapabilirsiniz. Yapacağınız işin bu kısmını da düşünerek yatırım yapmanız gerekiyor.

200.000 TL ile Yapılacak İşler Nelerdir?

200.000 TL yüksek bir para miktarı olduğu için bu parayı iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Yapacağınız işte başarısız olursanız çok üzülür ve psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun için ilk önce iş araştırmanızı iyi yapmanız gerekiyor. Genel olarak bu para ile açılabilecek işler ve yatırım yaptığınız parayı kısa bir sürede çıkartacak işler şu şekildedir.

  • Güzel bir yerde araba yıkama dükkanı açabilirsiniz.
  • Cep telefonu ve Cep telefonu aksesuarları satan bir yer açabilirsiniz.
  • Ayakkabı Mağazası açabilirsiniz.
  • Giyim Mağazası açabilirsiniz.
  • Kahve Dükkanı açabilirsiniz.
  • Cafe Açabilirsiniz.
  • Kitapçı açabilirsiniz.
  • Dönerci Açabilirsiniz.
  • Çiğ Köfte Dükkanı Açabilirsiniz.
  • Ev Yemekleri Dükkanı Açabilirsiniz.

Bu gibi pek çok sektörde işyeri açabilirsiniz. Eğer bir iş yeri açacaksanız ve fikrinizde gıda üzerineyse muhakkak düşünmenizi öneririm. Yiyecek ve içecek dükkanları açarak kar edici işler yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı