KREDİ

PTT Kredisi Başvurusu 2020 (Şartlar Nedir?)

PTT Kredisi Nasıl Alınır? PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? PTT Üzerinden Kredi Veren Bankalar hangileridir? Öncelikle bilmeniz gereken PTT kredisi almak isterseniz, bu bankadan emekli maaşı almanız gerekmektedir. Yalnız yeni bir kredi kampanyası daha başlamıştır. PTT İhtiyaç kredisi adı altında tüm kişilere krediler vermektedir. Pilot bölge olarak İstanbul seçilmiş ve sadece İstanbul’da oturanlara krediler verilmektedir. Ama bu kredileri almanız için banka şartlarına uygun olmanız gerekiyor. Aktifbank üzerinden verilen bu kredilerde sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Size en yakın PTT Şubesine giderek istediğiniz kadar kredi başvurusu yapabilirsiniz.

PTT Kredi Başvuru Şartları

PTT üzerinden kredi alacak kişiler için eğer emekli maaşı bu bankadan ise kredi notunuz önemli değildir. Maaşınız dahilinde Aktifbank üzerinden kredi çekebilirsiniz. Daha önceki yıllarda kredi sicili de önemli değildi ama artık son yıllarda bu durum önemli olmaya başladı. Eğer bankalardan dolayı icralık bir durumunuz varsa bu icralık borcu kapatırsanız PTT kredisi başvurusu yapabilirsiniz. PTT üzerinden kredi veren bankalar Aktifbank, Denizbank, ING, Burgan Bank ve TEB olarak bilinmektedir.

PTT Aktifbank Kredi Başvurusu

PTT üzerinden ilk kredi veren banka Aktifbank’tır. Aktifbank kredi notu düşük olan kişilere kredi imkanı tanıyan bir bankadır. Aktifbank PTT kredisi İstanbul hariç diğer illerde sadece emeklilere verilmektedir. Bu krediyi almak için emekli maaşınızın PTT şubesinde olması gerekiyor. Kredi başvurusu sadece PTT şubelerinden yapabilirsiniz. 60.000 TL’ye kadar 60 ay kullanmak için şubeleri sizleri beklemektedir.

Aktifbank Kredi Hesaplama

Aktifbank sadece ihtiyaç kredisi vermektedir. Taşıt kredisi, konut kredisi veya ipotekli kredi çalışması yoktur. Bu bankadan aldığınız kredilerde kredi notunuza göre faiz oranı uygulanacaktır. Diğer bankalar ile karşılaştırdığınızda bu bankanın kredi faizleri epeyce fazladır. Şimdi sizlere aylık ödeyeceğiniz taksit miktarları hakkında bilgiler verelim.

Kredi TutarıVadeAylık Taksit
5.000 TL60 Ay192 TL
10.000 TL60 Ay384 TL
15.000 TL60 Ay577 TL
20.000 TL60 Ay769 TL
30.000 TL60 Ay1.154 TL
40.000 TL60 Ay1.540 TL
50.000 TL60 Ay1.924 TL
60.000 TL60 Ay2.309 TL

Verdiğimiz tablodaki faiz oranı %2.75 oranında hesaplanmıştır. Eğer güncel olarak faiz oranlarını merak ediyorsanız PTT şubelerine gidebilir veya www.aktifbank.com.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

PTT Denizbank Emekli Kredisi

Emekli maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız, uygun faiz oranları ile kredi başvurusu yapmak istiyorsanız Denizbank İhtiyaç Kredisini tercih edebilirsiniz. Bu bankadan 36.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi faiz oranları %2.70 ile %3.10 arasında faiz oranı uygulanmaktadır. 80 yaşına kadar emekli kredisi kullanabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken  kredi vadesi ile yaşınızın toplamı 80 olması gerekiyor. 78 yaşında bir emekli 2 yıl vadeli kredi alabilir. Yaşı yüksek olan emeklilerden yüksek hayat sigortası da alınacaktır. Bu durumu da söylemek istiyoruz.

PTT Kredisi Veren Bankalar

  • Aktifbank
  • ING
  • Denizbank
  • Burgan Bank
  • TEB

Bu bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman size özel faizlerden yararlanırsınız. Kredi başvurusu yapmak için kimliğinizle birlikte en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Aktifbank harici diğer bankalar sizin kredi notunuza bakarak kredi verecektir.

PTT Faizsiz Kredi Veriyor mu?

PTT Faizsiz kredi vermemektedir. Ayrıca diğer bankalara nazaran daha yüksek faizle kredi veren bir yerdir. PTT genellikle son çare olarak kullanıldığı için bankalar ve bu bankanın anlaştığı Aktifbank yüksek faiz oranları ile kredi vermektedir. Eğer uygun faiz oranları ile kredi istiyorsanız Ziraat Bankası Emekli Kredisi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yukarıda sizlere PTT Kredisi hakkında bilgiler verdik. Sizde bu şekilde kredi başvurunuzu PTT üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Sormak istediklerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bize ulaşarak sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı