BLOGGENEL KONULAR

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nedir?

Zorunlu trafik sigortası fiyatları nelerdir? En uygun zorunlu trafik sigortası nasıl alınır? Sizlere bu yazımızda trafik sigortası fiyatları hakkında bilgiler vereceğiz. Ülkemizdeki motorlu araçların trafikte sıkıntısınız olarak dolaşması için zorunlu trafik sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Bu sigortayı çeşitli firmalardan temin edebilirsiniz. Trafik sigortası aracınıza yapılır. Senelik olarak yapılan bu sigorta olmadan aracınızın trafiğe çıkması yasaktır.

Trafik sigortaları olası kara yolları içinde yapılan maddi ve manevi zararları karşılamak için yapılan bir poliçedir. Bu sigorta poliçelerini istediğiniz şirketten alabilirsiniz. Bunun için sigorta yaptırmadan önce fiyat araştırması yapabilirsiniz. Fiyat araştırması yaparken, sigortanın detaylarını da muhakkak inceleyiniz. Ucuz oldu diye bazı sıkıntılı durumlar yaşayabilirsiniz. Bu sebeple kaliteli şirketler üzerinden trafik sigortanızı yapabilirsiniz.

Sigorta fiyatları araç yaşı, araç sahibi, daha önce kaza yapılıp yapılmadığı araştırılarak fiyat belirlenmektedir. Sıfır araç ve ikinci el araç olması da size uygun fiyatlandırma yapacaklardır. Ayrıca yaşadığınız şehirdeki trafik yoğunluğu da bu sigortanın uygun mu pahalı mı alınacağını belirlemektedir. Şimdi sizlere Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları Nedir? Nasıl yapılır bunun hakkında bilgiler vereceğiz.

En Uygun Trafik Sigortası Nasıl Bulunur?

Sigorta poliçelerinde araştırma yaptığımız zaman ucuz olmasına ve istediğinizi karşılamasını isteriz. Son zamanlardaki ekonomik sıkıntılar yüzünden artık trafik sigortası alırken de en uygun hangisi bunun araştırmasını yapmaktayız. Trafik sigortası almak istiyorsanız internet üzerinden veya sigorta ofislerinden fiyat alabilir ve size en uygun fiyatla trafik sigortasını öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinden bu işlemi yapacaksanız www.sigortam.net sayfasına girebilirsiniz. Bu sayfada tüm sigorta şirketlerinin tekliflerinizi görebilirsiniz.

Eğer aracınızda sigortanız var ve bitmeye yakın ise eski yaptırdığınız firmadan size mesaj gelecektir. Burada daha önce yaptırdığınız için size uygun fiyat teklif verilecektir. Ayrıca yakınınızda bulunan sigorta şirket ofislerine giderek size uygun teklifleri öğrenebilirsiniz. Sigorta şirketinizi seçerken size uyguladığı fırsatları da bilmeniz gerekmektedir.

İl Plaka Koduna Göre En Ucuz Trafik Sigortası Hangisi?

Trafik sigortası primlerine oturduğunuz ilin de etkisi çok büyüktür. Özellikle trafik yoğun olan yerlerde trafik sigortası primleriniz yüksek olacaktır. Örneğin İstanbul araç plakası ile Bartın Araç plakası arasında prim farkları olacaktır. Şimdi sizlere bunu tablo ile gösterelim.

İl1.Basamak4.Basamak7.Basamak
Adana2.811 TL1.124 TL618 TL
Afyon2.726 TL1.090 TL600 TL
Ankara2.924 TL1.179 TL643 TL
Antalya2.924 TL1.113 TL612 TL
Bursa2.924 TL1.170 TL643TL
Diyarbakır2.783 TL1.113 TL612 TL
İstanbul3.010 TL1.204 TL662 TL
İzmir2.839 TL1.136 TL625 TL
Konya2.783 TL1.113 TL612 TL
Trabzon2.811 TL1.124 TL618 TL
Zonguldak2.754 TL1.102 TL606 TL

En Çok Tercih Edilen Trafik Sigortası Şirketleri

Ucuz trafik sigortası almak için aşağıda vereceğimiz şirketlerden ziyade PTT şubelerine de giderek fiyat teklifi alabilirsiniz. En yakın PTT şubesine giderek aracınızın ruhsatını verip prim sorgulama işlemini yaptırabilir ve size uygun sigorta poliçesini alabilirsiniz. PTT haricinde ise şu firmalar en çok tercih edilen firmalardır.

  • Anadolu Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Halk Sigorta
  • Ethica Sigorta
  • Generali Sigorta
  • Ziraat Sigorta

Yaptırdığınız sigortalar 1 yıllık olarak yapılacaktır. Yaptırdığınız bu sigortayı kredi kartınıza 9 taksit yaparak da ödemesini yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere zorunlu trafik sigortası hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler ile sormak istediklerinizi bize aşağıdaki yorumlar kısmında yazarak iletebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı