KREDİ

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Tatil Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? 2020 Tatil Kredisi veren bankalar başvurusu için şartlar nelerdir? Başvuru yapacak olan kişiler hangi şartlarda kredi alabilirler? Sizlere bu yazımızda tatil kredisi hakkında bilgiler vereceğiz. Tatil kredisi yaz aylarından 3 ay önce kampanyaları yapılmaya başlayan bir kredi türüdür. Eğer bir tatil planınız var ve nakdiniz yoksa bankalardan destek alarak bu kredileri kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapacağınız zaman banka politikasına uygun olmanız durumunda başvurunuz onaylanacaktır.

Tatil Kredisi Veren Bankalar ihtiyaç kredisi üzerinden sizlere bankaların belirttiği yöntemler ile başvuru yaptırmaktadırlar. Bu kredi türü kullanıldıktan sonra ödeme tablosunu 3 ay veya 6 ay ertelemeli olarak kullanabiliyorsunuz. Bu da tatilinizi rahat bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

Kredi başvurusu yapmadan önce size en uygun tatil kredisi veren bankaları tespit ederek o bankaların kredi kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Bankalardan başvuru yapacaksanız da kredi notunuzun da önemi büyüktür. Eğer kredi notunuz düşükse ve bankalarda avukatlık sıkıntınız varsa bu kredileri alamazsınız. Bu sebeple önceden puanınızı bilmeniz gerekiyor. Şimdi sizlere Tatil Kredisi Veren Bankalar hangileridir, bu kredileri nasıl alırsınız bunun bilgilerini vereceğiz. İşte detaylar.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Ülkemizde kamu bankası olarak hizmet veren Ziraat Bankası üzerinden 30.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden yapacağınız bu kredide kredi notundan önce en az 6 aylık bir iş geçmişinizin olması ve 6 aylık sigortanızın yatması gerekmektedir. Daha sonra kredi notunuza bakılarak size limit verilecektir. Eğer bu bankadan emekli maaşı veya memur maaşı alıyorsanız daha uygun faizlerle anında kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat bankası tatil kredisi için en yakın banka şubesine evraklarınızla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Vakıfbank üzerinden ihtiyaç kredisi adı altında 90.000 TL’ye kadar tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz. 90.000 TL’ye kadar kredi almak için bu bankadan maaş alan müşteri olmanız gerekmektedir. Eğer bu bankadan maaş almıyorsanız 50.000 TL limite kadar maaşınızın 15 katına kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kamu bankası olan Vakıfbank üzerinden uygun faizlerle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderek kolayca tatil kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Faizsiz Tatil Kredisi Veren Bankalar

Eğer bankalardan faizsiz kredi almak istiyorsanız ilk olarak helal kredi veren bankalardan finansal destek almalısınız. Bankalar faizsiz kredi vermezler. Sadece islami şartlara uygun kredi veren bankalar vardır. Bu bankalarda ülkemizdeki katılım bankalarıdır. Katılım bankaları İslami şartlara göre sizlere uygun kredi veren bankalardır. Bu bankalardaki tüm işlemler faizsizdir. Kredilerde faiz yerine kar payı uygulamaktadırlar. Kar payı uygulayan bankalar şunlardır.

 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası
 • Emlak Katılım Bankası

Bu bankalardan tatil kredisi adı altında tatil için finansman desteği kampanyasına başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurularda aynı diğer bankalar gibi kredi siciliniz ve kredi notunuz üzerinden işlem yapılacaktır. Evraklarınızla banka şubesine gitmelisiniz.

Yapı Kredi Bankası Tatil Kredisi Başvurusu

Tatil kredisi veren bankalardan bir tanesi YapıKredi Bankası’dır. 36 aya varan vadelendirme imkanı bulunan bu kredi için geri ödeme tutarları ve aralıkları ihtiyaca göre belirlenebilmektedir. Tatil için kredi başvurusu yapılabilmesi için gerekli olan belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • Gelir belgesi,
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosu fotokopisi,
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası fotokopisi,
 • Emekliler için maaş cüzdanı fotokopisi,
 • Tatil programı ile ilgili rezervasyon bilgisi.

Bu belgelerle beraber kredi başvurusu yapan kişilerin bu başvuruları 24 saat içinde sonuçlanabilmektedir. Tatil kredisi başvurusu şu kanallar ile yapılabilmektedir:

Yukarıda sizlere tatil kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verdik. Sizde bu verdiğimiz bankalardan kredi başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tatil kredisi adı altında kredi başvurusu yapan müşteriler kredilerini kullandıktan sonra tatil ihtiyaçlarını giderebilirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı