KREDİ KARTI

Kredi Kartı Hata Kodu 57 Nedir?

Kredi Kartı Hata Kodu 57 Nedir? Kredi Kartı Hata Kodu 57 nereden geliyor? Hata Kodu 57 almamak için ne yapmak lazım? Kredi Kartı Hata Kodu 57 hakkında bilgileri sizlere şimdi vereceğiz.

Geçmişte kalan veya ödenmeyen borçlarınız sebebiyle kartınızın bloke olması durumunda hata 57 kodu rağmenıza çıkmaktadır. öteki bir tabirle Pos cihazından yaptığınız alışverişlerinizin red edilmesi halinde eğer hata 57 kodu alıyorsanız kartınız banka tarafından işleme kapatılmış demektir. Yani bu konum tamamen müşterilerin ödemelerine sadık olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu durumda bankanız ile iletişime geçeceksiniz. Şimdi sizlere Hata kodu 57 çözümlerinden bahsedelim.

Hata Kodu 57 Aldım Ne Yapmalıyım?

Kasadan kredi kartınıza pos cihazı ile yapacağınız ödemede bir hata oluşması son aşama mahcubiyet veren bir durumdur. Hata kodu 57 olarak pos ekranında görüldüğünde size yapılan kısıtlanmış kart açıklaması da adeta yaraya tuz basmak gibi olacaktır. Bu durumdan bir an önce kurtulmak için banka ile görüşüp borç bilgilerinızı öğrenmeniz gerekmektedir. Eğer kısa bir süre önce ödeme yapmış olduysanız zaten kart açılacaktır. Fakat henüz ödeme yapılmadıysa borçların ödenip ödendi kâğıdıyla bankalara başvurmaları gerekmektedir.

Kredi kartı sahibi kişilerin en azından asgari ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Aksi durumlarda kart sınırlandırması, banka gaslındeki itibarı, giderek büyüyen borçlar benzer biçimde sorunlarla karşılaşarak maddi ve tinsel hasara uğramaları olağan olacaktır.

Banka 57 hatasının taşıdığı manaya bakmak gerekirse  kart sahibi bu işlemi gerçekleştiremeyeceğini ifade etmek amacıyladır. Bir diğer şekilde ifade etmek gerekir ise yapıl karttan çekilmek istenen miktar karşılanmaz veya ödeme banka tarafından onaylanmaz ve sonuç olarak reddedilir. Banka 57 hata koduna geçmiş borçların ödenmemiş olması durumunda karşılaşılmasından ötürü kartın bloke edilmesi karşı karşıya gelinen bir durumdur. Kartın mail order sistemine kapalı olması sebebinden ötürü de bu hata kodu oluşmaktadır. Bu nedenden ötürü de sadece ödenmemiş borçtan kaynaklanacağını düşünmek yanlıştır.

Kredi kartı sahibi kişilerin asgari ödemeleri gerçekleştirmeleri böyle bir durum ile karşılaşmamak adına bir nevi önlem niteliğindedir. Aksi durumlarda kart sınırlandırması gibi bir işlem ortaya çıkar ve giderek büyüyen borçlar gibi sorunlar ile karşılaşarak maddi ve manevi hasarları toparlayabilmek de bir noktadan sonra zor olacaktır.

Kredi Kartı Temassız Ödeme Kapatma Nasıl Yapılır?

Anında Kredi Kartı Veren 3 Banka

ING Kredi Kartı Başvurusu | Bonus Card

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı