Kamu Personellerine ve Memurlara Kredi

Kamu Personellerine ve Memurlara Kredi

Kredi Danışmanı 11 Ara 2019 KREDİ  0

Kamu Personeline ve Memurlara Özel Kredi Veren Bankalar arayışınız varsa sizlere özel olarak hazırladığımız bu kredi rehberi ile nasıl başvuru yapacağınızı söyleyeceğiz. Memura ihtiyaç kredisi veren bankalar bazı şartlara uygun olan müşterilere özel olarak kredi vermektedir. Devlet memurları bankalardan kredi kullandıklarında genel olarak ortalama faiz oranının altında bir faiz uygulanarak kredi alırlar. Bu yüzden en uygun bankayı araştırmaktadırlar. Kredi başvurularında bir adım önde olan kamu çalışanları ve devlet memurları için ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıkları zaman genellikle ilk önce devlet bankalarını seçmektedirler. Bu yazımızda sizlere hangi bankalardan en kolay memur kredisi alabilirsiniz bunun bilgisini vereceğiz. Ayrıca yazımızı okuyarak banka kredi şartlarını da öğrenebilirsiniz.

Kredi Başvurusu İçin Şartlar Nedir?

Bankalardan kim kredi alırsa alsın kredi başvurusu yaptığında banka politika incelemesine girecektir. Bu durumda devlet memurları başvuru yaptıktan sonra eğer kredi notu kötüyse başvurular onaylanmayacaktır. Ayrıca bankalarda bir icralık durum söz konusuysa da başvurular onaylanmaz. Bu devlet memuru olduğunuzda sıkıntı olmayacak anlamına gelmiyordur.

Kendi maaş aldığınız şubelerden belki kredi notunuz biraz düşük olduğunda banka size özel hizmet verebilir. Ama çok düşük skorlarda sistemsel kredi girişleri olduğu için bankalardan kredi alamıyorsunuz.

Bu kredi skoru ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri için geçerli bir sebeptir. Bir kredi kartı kullanıcıysanız da bu kredi kartının düzenli ödemelerine bakılarak kredi verilecektir.

Kredi notu sıfır olan memurlar ise maaşlarına göre bankalardan ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler. Bu durumda bir müşteriyseniz maaş aldığınız bankaya giderek hemen kredinizi kullanabilirsiniz.

Kredi Alamayan Devlet Memurları Ne Yapmalı?

Eğer kredi notunuz veya banka siciliniz yüzünden kredi alamıyorsanız diğer müşterilere göre 1 adım daha önde olduğunuzu ve kredinizin olacağını söylemek isteriz. Eğer bankalardan icralık olduysanız bu icralık durumu hemen kapatıp maaş aldığınız banka şubesinden kredinizi kullanabilirsiniz. Bu işlem siz ödeme yaptıktan sonra 10-15 gün içinde değişerek yapılmaktadır.

Eğer icralık değil de banka ödemeleriniz düzensiz ise hemen tüm ödemelerinizi düzenli hale getirmeniz gerekiyor. Kredi notunuzu düşürmek istemiyorsanız da kredi kartı ödemelerinizi komple yapmanız gerekiyor. Devamlı asgari ücret öderseniz sıkıntı olacaktır. Ayrıca kredi kartından çekilen nakit avanslar da kişinin kredi notunu düşürmektedir.

Kamu Bankalarından Memurlara Kredi

Eğer uygun faizle kredi almak istiyorsanız önceliğiniz kamu bankaları olacaktır. Çünkü bu bankalar hem sizin maaş aldığınız bankalar hem de size öncelik tanıyan bankalar olacaktır. Şimdi bu bankalardan ne kadar limitle ihtiyaç kredisi alacağınızı söylemek istiyoruz.

 • Ziraat Bankası üzerinden 60 ay vadeli 100.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Ayrıca bu bankadan ihtiyaç kredisi haricinde taşıt kredisi, konut kredisi de alabiliyorsunuz. Başvuru için sadece kimlikle banka şubelerine gidebilirsiniz.
 • Vakıfbank ihtiyaç kredisinde120.000 TL’ye kadar kredi imkanı vermektedir. Eğer bu bankadan maaş alıyorsanız maaşınızın 22 katına kadar, maaş almıyorsanız da 15 katına kadar kredi alabilirsiniz. Aldığınız ihtiyaç kredisinde 60 ay vadeli olarak ödeme planı yapabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank kredilerinde 3 ay ertelemeli olarak da kredi kullanmanız mümkündür.
 • Halkbank kamu çalışanlarına 100.000 TL’ye kadar aynı gün ihtiyaç kredisi vermektedir. Yine bu kredilerde 60 ay vadeli olarak kredi almanız mümkündür. Halkbank uygun faiz oranları ile krediyi sadece banka şubelerinden yaptığınız başvurularda vermektedir. İnternet üzerinden ve SMS kredi başvurusu yapacaksanız en fazla 15 bine kadar kredi alabilirsiniz.

Diğer Bankaların Memur Kredisi Kampanyaları Nedir?

Kamu bankaları kadar uygun faizlerle krediler verilmese de diğer bankalardan da uygun limitlerde kredi almanız mümkündür. Bu bankaların başvuruları yapılırken öncelik olarak banka şubesine gitmeli ve yanınızda giderken evraklarınızı götürmelisiniz. Kamu çalışanı olan ve kredi almak isteyenler bu bankalardan kredi başvurusu yapabilirler.

 • Denizbank: Devlet memurlarına kredi veren bu bankadan 55.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Kamu çalışanlarına özel kredi kampanyası adıyla verilen bu kampanyada uygun faizle ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün. Başvuru yaptığınız anda kredi değerlendirmesi yapılır ve kredi başvuru sonucunuz belirlenir. Onay almanız durumunda da aynı gün kredinizi kullanabilirsiniz. Eğer bankadan internet ve mesaj kredisi başvurusu yapacaksanız normal müşterilere uygulanan faiz oranlarından faydalanırsınız. Size özel faizler sadece banka şubelerinde verilmektedir.
 • Akbank: İhtiyaç kredisinde 50.000 TL’ye kadar kredi veren Akbank, devlet memuru olan vatandaşlara ihtiyaçları doğrultusunda 100.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredi skoru uygun olan ve yüksek olan herkes bu kredileri kullanabilirler. Ayrıca kredi faiz oranları sizin kredi puanınıza göre belli olacaktır. Banka şubelerinden yapacağınız bu kredi başvurusu sonrasında hemen değerlendirilip kredinizin onayını görebilirsiniz.
 • ING: Turuncu memur kredisi olarak verilen bu krediler devlet memurlarına özel 100.000 TL’ye kadar limitle verilmektedir. 60 ay vadeli olarak kullanacağınız bu kredilerde uygun faizle kredi kullanmak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Başvuruları banka şubelerinden evraklar ile yapabilir ve sonucu hemen öğrenebilirsiniz. Eğer size özel ayrıcalıklı kredi almak istiyorsanız bu kredileri deneyebilirsiniz.
 • Garanti BBVA: Yeni isim değişikliği sonrasında kredilerde yeni kampanya yapan Garanti bankası 100.000 TL’ye kadar memurlara kredi veren bir bankadır. Sadece kimlikle birlikte başvuru yapacağınız bu bankadan ayrıca internet üzerinden de istediğiniz zaman başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden onaylanan krediniz eğer internet bankacılığını kullanıyorsanız hemen onaylı kredinizi hesaba da atabilirsiniz.
 • QNB Finansbank:000 TL’ye kadar devlet memurlarına aynı gün kredi imkanı veren bu bankadan da istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ayrıca TC KİMLİK numaranızı 5030’a mesaj atarsanız ne kadar kredi alacağınızı görebileceksiniz. Onaylanan kredinizi veya başvuru yaptığınız krediniz onaylanırsa hemen aynı gün istediğiniz şubeden işlem yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu bankadan kamu çalışanlarına kredi kartı da ayrı olarak verilmektedir.
 • Şekerbank:000 TL’ye kadar memur kredisi veren bir diğer bankada Şekerbank’tır. Bu banka ayrıca kredi başvurusu yapacak olanlara borç kapatma kredisi olarak da imkan vermektedir. Kredi ve kredi kartı borçlarınızı tek bir yerde ödeyerek toplama yapmak istiyorsanız da Şekerbank ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Aldığınız tüm kredileri 3 ay ertelemeli 60 ay vadeli olarak kullanmanız mümkündür.
 • Burgan Bank: Yeni bir banka olan bu banka kredi notu düşük olan kişilerde başvuru yapabilirler. Kredi notu yüzünden kredi alamayan devlet memurları bu bankadan ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıklarında 100.000 TL’ye kadar kredi kullanmaları mümkündür. Kamu personelleri hızlı bir şekilde banka şubelerinden evrakları ile başvuru yapabilirler. Uygun faiz oranları için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Diğer bankalara nazaran bu bankanın faiz oranı daha fazladır. Aldığınız kredilerde 60 ay vade yaptırabilirsiniz.
 • İş Bankası: Devlet memurlarının tercih ettiği bir diğer banka İş Bankası olmuştur. Bu bankadan 000 TL’ye kadar aynı gün, 150.000 TL’ye kadar genel müdür onaylı kamu çalışanlarına kredi almanız mümkündür. Başvurular banka şubesinden yapılmaktadır. Kredi değerlendirildikten sonra size olumlu veya olumsuz olarak yanıt verilecektir. Kredi başvurusu yaptıktan sonra faiz oranlarını öğrenebilirsiniz.
 • TEB: Bir diğer özel banka olan TEB bankası 50.000 TL’ye kadar aynı gün kamu çalışanlarına kredi veren bir bankadır. İhtiyaç kredisi haricinde diğer tüm kredilerde müşterilere özel faizler sunan bu bankadan şubelere giderek başvuru yapabilirsiniz. TEB kredi başvurusu yaptığınız zaman aynı gün değerlendirilir ve onay alması durumunda hemen kredinizi kullanabilirsiniz. Gün içinde acil sıkışıklık varsa hemen en yakın TEB şubesine gidip bu sıkıntınızı giderebilirsiniz.

Bu verdiğimiz bankalardan istediğiniz zaman kredi başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru için sadece tek bir banka ile çalışmanız gerekiyor. Bankaların güncel faiz oranlarını resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kamu Personeline Borç Kapatma Kredisi Oluyor mu?

Kamu personelleri eğer kredi ve kredi kartları borçlarını ödemekte zorlanıyorsa borç kapatma kredisi alabilirler. Bu kredilerde tüm banka borçlarınız hesaplanarak kapatılır ve buna göre krediler verilir. Kamu personeli olan vatandaşlarımıza daha uygun faizlerle verilen bu kredilerde 100 bin liraya kadar olan tüm borçlarınızı kapatabilirsiniz. İhtiyaç kredisi, KMH, kredi kartı borçları için geçerli olan bu kredilerde bazı bankalar ise taşıt kredilerinde de işlem yapmaktadırlar. Memurlara borç transfer kredisi veren bankaların başında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Akbank, Şekerbank, Halkbank ve Denizbank gelmektedir. Bu bankaların şubelerine giderek başvurunuzu tamamlayabilir ve tüm borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Kredi Ödenmezse Ne Olur?

Bankalardan hangi krediyi alırsanız alın aylık olarak ödeme tutarı hesaplanmaktadır. Bu kredileri aylık gününde ödemeniz gerekmektedir. Kredi ödemelerinde eğer gününde ödeme yapmazsanız banka kredi puanınızın düşeceğini söylemek istiyoruz. Bu kredi skoru düştükçe ilerde banka çalışmalarınızı da etkileyecektir. Kredi notu düşük olan kişilerin kredi kartı kullanımlarında limit düşüşü olabilir, kredi başvurusu olumsuz olabilir. Bu yüzden düzenli olarak ödemenizi öneriyoruz.

Kamu çalışanları ayrıca bir krediyi 90 gün ödemezse banka tarafından icralık olacaktır. Bu icralık durum sonrasında icra masrafları ve avukat masrafları da üzerine eklenerek ödemek durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca çalıştığınız kuruma bir yazı giderek bu sizin iş kaybınıza da sebep olabilir. Bu sebeple eğer kredi ödemesi yapamayacak gibiyseniz bankanızla iletişime geçerek kredi yapılandırması veya kredi dondurma yapabilirsiniz. Bu şekilde borcunuzu hafifletebilirsiniz.

Arsa Kredisi 2020 (Hangi Bankalardan Alınır)
2020 Yılında “Esnaf Kefalet Kredisi” Nasıl Alınır?
Vakıfbank Emekli Kredisi Kampanyası 2020
Yapı Kredi Bankası Anında İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir