YARDIM PARASI

Afyon Yardım Numaraları ve Başvuru

Afyon Yardım Numaraları ve Başvurusu nasıl yapılır? Afyon yardım numarası nasıl bulunur? Afyon da yardım yapan yerler neresidir? Afyon yardım kolisi başvurusu yapmak istiyorum diyenler için hazırladığımız bu yazımızda sizlere yardımlar hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Ülkemizde son zamanlarda yaşanan coronavirüs yüzünden oldukça yardıma muhtaç insan çoğalmıştır. Sizlerde eğer yardım almak istiyorsanız Afyon ilinde belediyelerden ve kaymakamlıklardan yardım başvurusu yapacağınız gibi ayrıca internet üzerinden de yardım başvurusu yapabilirsiniz. Yazımızda sizlere Afyon yardım başvurusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Yeni tip coronavirüs salgını ile mücadele de Afyon Belediye Başkanı talimatları doğrultusunda, Afyon vatandaşların coronavirüs salgını sebebiyle öncelikle kendilerini korumaları, zor durumdaki vatandaşlara destek olunması ve halkın bilgilendirilmesi çalışmaları aralıksız sürüyor. Afyon Belediye Başkanı , coronavirüse karşı alınan tedbirler doğrultusunda bir taraftan insanoğluın toplu halde bulunduğu derhal her noktada dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarının aralıksız sürmesini sağlarken, bir taraftan da genel durumdan dolayı mağduriyet yaşayan yurttaşların sorunlarını çözme noktasında uygulamalar başlatıyor. Aynı zamandan Adıyaman Belediye Başkanı  tarafınca vatandaşlara mobilize megafondan “Evde kal” çağrısı yapılıyor.

Afyon 65 Yaş ve Üstü Vatandaşlara Alışveriş Desteği 

ALO 153 Çağrı Merkezini arayıp konuyla ilgili taleplerini ileten vatandaşların, mağduriyetlerinin giderilmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi için zabıta ekipleri görevinin başında. Alışverişini yaptıracak kimsesi bulunmayan ve 65 yaş üzeri olduğu için sokağa çıkamayan vatandaşların talepte bulunmaları halinde, tutanak ile para alıp alışveriş yapan zabıta ekipleri, istenilen malzemeyi kapıya kadar getirip teslim ediyor.

Afyon Belediyesi Maddi Yardımları

İl ve ilçe belediyeleri toplumsal Devlet anlayışını benimsemek adına ihtiyaç sahibi vatandaşlara pek çok alanda çeşitli destekler sağlamaktadır. Belediyelerin sosyal hizmetler birimleri tarafınca vatandaşlara sağlanan nakdi ve ayni yardımlardan yararlanmak için ilgili belediyelere müracaat yapılması gereklidir. Afyon ilinde meydana gelen yardımlar sıhhat ve sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafınca kişilere iletilmektedir. Kısaca başvurular da bu kapsamda sıhhat ve sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ek binasından alınmaktadır.

Afyon Belediyesi tarafınca verilen gıda yardımları Hayırlı İşler sosyal Market sloganı ile yürütülmekte olup varlıklı iş adamları da yardımlaşma programının daha da ilerlemesi adına pek çok destek sağlıyorlar. Besin yardımlarının yanı sıra belediyeler tarafınca barınma yardımı, giyecek yardımı, öğrencilere eğitim yardımı, beslenme yardımı, engellilere ve yaşlılara yönelik yardımlar sağlanıyor. İhtiyaç sahibi kişilerin ilgili belediyeye başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların yanı sıra belediyeler de bu tip incelemeler yaparak muhtaç durumdaki kişileri tespit edebiliyorlar. Bundan dolayı mahalle muhtarlıklarına ihtiyaç sahibi olduğunuza dair durumunuzu bildirmenizi öneririz.

Afyon Dost Eller Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Dost Eller Derneği yalnızca yurtiçinde değil yurt haricinde da bir çok proje ile ihtiyaç sahiplerine çeşitli yardımlar yapmaktadır. Dernek tarafınca besin yardımı, giyecek yardımı, eğitim yardımı, sıhhat ve barınma yardımı verilmektedir. Bu tarz şeylerin yanı sıra evlenecek olanlara, iş kuracak olanlara, konut hususunda ve kira yardımları kapsamında nakdi ve ayni yardımlar yapılmaktadır. Özellikle Afyon il merkezi ve ilçelerine yardım gerçekleştiren bu dernek yurt dışında da birçok ülkede faaliyet göstermektedir. Hizmet vermek adına kurulmuş olan bu dernek Resmi Kurumların denetimi altında çalışmaktadır. 2003 yılından bu yana hizmet veren dernek hiçbir ırk, dil ve din farkı gözetmeden ihtiyaç sahibi olan tüm yurttaşlara yardım sağlamaktadır.

Sizlere bu yazımızda Afyon Yardım Numaraları ve Başvurusu hakkında bilgiler verdik. Robin Hood Nasıl Ulaşabilirim? ve 10.000 TL Maddi Yardım Yapanlar sayfalarımıza giderek buradan da yardım başvurusu yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı