1 Saat İçinde Acil Para Bulma Yöntemleri

Kredi Danışmanı 17 Oca 2020 BLOG  0

1 Saat İçinde Acil Para Bulma Yöntemleri hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. Para ihtiyacı olan ve hemen para bulmak isteyenlerin bazen hangi durumlarda para bulacağı aklına gelmemektedir. Bu yazıyı sizlere bunun için hazırladık ve yazımızı okuyarak acil para bulma hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz.

Para günümüzde artık bir yaşam biçimi olmuş ve her an her yerde paraya ihtiyacımız olur hale gelmiş durumdayız. Bu durumlarda da bazen aldığımız maaşlar bile ayın sonunu bize getirmemektedir. Para sıkıntısı çeken kişiler ise acil para bulma yöntemleri ile o günkü nakit sıkıntılarını giderebilirler. Eğer internet üzerinden bu araştırmayı yaptıysanız karşınıza senetle para veren yerler çıkacaktır. Bunun için söylemek istiyoruz ki senetle para diye bir şey yoktur. Kimse kimseye senet karşılığında para vermez. Bu parayı veren kişiler tefecilerdir ve tefecilerde sizden ipotek almadan kesinlikle para vermeyeceklerdir. Senetle para ve Senetle kredi hakkında yazdığımız yazımızı okumak için tıklayınız. Ayrıca tefecilerden para almanızı da önermiyoruz. Çünkü bu tarz kişiler yasal işlem yapmadıkları için suç işlemektedirler. Tefecilerden para alan ve aracı olan herkeste bu suça ortak olmaktadır. Bu sebeple size önermiyoruz. Şimdi sizlere 1 saat içinde nasıl acil para bulabilirsiniz bunun hakkında bilgiler verelim.

Zor Zamanda Para Bulmak

Zor zamanda para bulmanın birinci adresi bankalar ve kredi kartlarıdır. Eğer bir bankada kredi kartı kullanıyorsanız nakit avans çekebilirsiniz. Bu nakit avansı limitiniz dahilinde çekebiliyorsunuz. 2.000 TL limitli kredi kartınızdan 2.000 TL’ye kadar nakit avans çekebilirsiniz. Bu nakit avanslarınızı taksitlere bölebilirsiniz. Örneğin bazı bankalar 9 taksitle nakit avans verirlerken bazı bankalar ise 12 taksitle sizlere taksitli nakit avans vermektedirler.

Kredi kartı kullanmıyorsanız bankalardan kredi başvurusu yapabilirsiniz. Artık bankalar anında kredi başvurusu  yaptırarak anında kredi kullanımı sağlamaktadırlar. Bunun için Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz.

Bu işlemleri yapmanız içinde banka kredi notunuzun ve kredi sicilinizin iyi olması gerekiyor. Eğer banka siciliniz kötüyse hemen başka yollara başvurunuzu yapabilirsiniz.

Senetle Cep Telefonu veya Eşya Alıp Satmak

Daha önceleri bu işlemi hattınızın üzerine cep telefonu alarak ve kutusunu açmadan değerinde satarak yapıyorduk. Ama cep telefonlarındaki taksit sayısı düşünce bu sefer elden senetle cep telefonu veren mağazalara bu işlem için başvurularda bulunmaktayız. Ayrıca bu mağazalardan başka ürünlerde alabilirsiniz. Aldığınız ürünleri senetle taksit yapabilir ve anında satarak nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Eğer çok acil para ihtiyacınız varsa Ev-Kur Mağazası, Mutluevim Mağazası, Özşanal, Banco, Çetinler gibi senetle alışveriş yapan yerlere giderek istediğiniz ürünü alıp daha sonra ilgili yerlerde bu ürünü satabilirsiniz.

Kullanmadığınız Eşyaları Paraya Çevirin

Para arayışınız devam ediyorsa evinizde kullanmadığınız eşyaları satarak acil nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Unutmayınız ki sizin ihtiyacınız olmayanlar başkalarının ihtiyacı olabilir. Üstelik sosyal medya hesabı Facebook üzerinden ve bu ürünleri satmak için yapılan LETGO uygulamasından çevrenizdeki insanlarla iletişime geçerek anında satış işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca dolap uygulaması kullanarak da giymediğiniz ayakkabı ve kıyafet gibi ürünlerinizi satabilirsiniz.

Günlük İşler Deneyebilirsiniz

Para ihtiyacı olan kişiler için bir diğer yöntemimiz çalışmaktır. Her ne kadar eş dosttan istediğiniz borç paralar için olumlu yanıt almasanız da kendi ayaklarınızın üzerinde durmanız gerekmektedir. Bunun için çalışmayan kişilere günlük işler tavsiye edebiliriz. Günlük işleri sosyal medya hesaplarında bulabilir, iş ilanları sitelerinde öğrenebilirsiniz. Çevrenizde olan depoculuk, garsonluk, komilik, taksi şoförü, kurye gibi işlerle günlük para aldığınız da yüksek ücretler alabilirsiniz. Bir bulaşık yıkama işi alırsanız 8 saat için en az 150 TL ücret alabilirsiniz. Düşük para ihtiyaçlarınızı bu şekilde giderebilirsiniz.

İş Yerinden Nakit Avans Çekebilirsiniz

Acil bir ödemeniz geldi ve onu gün içinde ödemesini yapacaksınız ama paranız yoksa çalıştığınız iş yerinden muhasebe bölümüne giderek nakit avans isteyebilirsiniz. Çektiğiniz nakit avansı maaşınızdan keseceklerdir. Bu şekilde acil nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Ayrıca uzun yıllardır çalıştığınız bir işyeriniz varsa bu iş yerinden borç para alarak taksit taksit maaşınızdan ödeyebilirsiniz. Bunun için işyeri sahibinizle görüşmenizde fayda vardır.

Yukarıda sizlere 1 saat içinde acil para bulma yöntemleri hakkında bilgiler verdik. Sizde bu bilgiler dışında bizim söylemediğimiz durumlar varsa aşağıdaki yorumlar kısmında yazabilirsiniz.

HGS Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan
HGS Müşteri Hizmetleri Direk Bağlan
Zor Durumda Olanlara Acil Para Bulma Yöntemleri
Ölen Kişinin Kredi ve Kredi Kartı Borcu Ne Olur?
Para İhtiyacınız Karşılanır
Para İhtiyacınız Karşılanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir