BLOGSON DAKİKAYARDIM PARASI

16 Eylül 2020 Çarşamba Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde Bakım Maaşı Yatan iller Listesi

16 Eylül 2020 Çarşamba Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri? Evde Bakım Maaşı Yatan iller Listesi

Evlerinde yaşlı, muhtaç ve özürlülere bakanlara her ay evde bakım maaşı verilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan evde bakım parasından yararlanan vatandaşlar, devlet ve sms ile il araştırması yapabiliyor. Öyleyse, 16 Eylül 2020 evde bakım emekliliği ödendi mi?

16 Eylül 2020 evde bakım maaşı yatan iller

Evde bakım maaşları Bakanlık tarafından il bazında ödenir. 16 Eylül 2020 tarihi itibariyle Aksaray, Tokat, Afyonkarahisar, Kırıkkale, Ordu, Kırklareli, Diyarbakır, Edirne, Zonguldak, Mersin, Konya, Şanlıurfa, Tekirdağ, Aydın, Manisa, Uşak, İstanbul, Denizli, Bilecik, Adıyaman, Samsun, Antalya evde bakım ücretleri yatırılmaya başlandı. Önümüzdeki diğer illere de ödemelerin yatırılması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Başvuru Nasıl Yapılır?

Emekli maaşlarını sms veya e-Devlet sistemi üzerinden sorgulayabilirsiniz. Evde bakım emekliliği, devlet dairelerinde yapılan birçok işlemi çevrimiçi olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgi Sorgulama” sayfasından sorgulanabilir. Sisteme kayıtlı vatandaşlar şifreleri ve TC Kimlik numaraları ile sorgulama yapabilirler.

Maaşınızı Ziraat Katılım Bankası’ndan alanların cep telefonlarının mesaj kısmına BALANCE yazıp 4747’ye SMS göndermeleri gerekmektedir. Mesaj gönderimi kapsamında operatörünüz tarafından 1 sms ücreti alınır. Bakiyenizi takip edebilirsiniz. Ziraat bankası sms kodu ile her ay.

2020 Eylül Evde Bakım Aylığı Ne Kadar?

Yeni yılda 65 yaş emekli aylığı, engelli yardımı, engellilere evde bakım ödeneği başta olmak üzere tüm sosyal yardımlar memur maaş katsayısına bağlı olarak artırıldı. Sosyal yardımlar yüzde 5,49 arttı.

2019 yılında 1.384 lira olan evde bakım desteği Ocak 2020’de 1.460 liraya yükseltildi. Temmuz katsayı düzenlemesi ile 2020 yılı Temmuz-Aralık döneminde evde bakım yardımı aylık 1.544,61 TL’ye çıkarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı